Image module

Hakkımızda

Aquapol cihazını icad eden Avusturyalı Ing. Mohorn, yaptığı deneyler ve yoğun araştırmalar sonucunda 1985 yılında Aquapol cihazını üretti ve patentini aldı. Aynı sene içinde bağımsız olarak ilk Aquapol firmasını kurdu.

İlk olarak 1990 yılında limited şirketi olarak Reichenau´da kurulan Aquapol, 1991 yılında gelindiğinde 10.000’den fazla binada rutubeti kesin olarak çözmüştü. Günümüzde ise 50.000’den fazla yapıda çözüm sunmaktadır.

Ödüller, Araştırma ve TÜV-Sertifikası

Aquapol sistemi, Avusturya Bilim Bakanlığı Onursal Ödülü, Kaplan Madalyası, Prag Şehri Mimarlık Ödülü gibi dünya çapında birçok ödüle layık görülmüştür.
Aquapol, sistemini geliştirmenin yanında bilimsel araştırmalar yürütmüş, 2010 yılında bilirkişi raporları ile etkili olup kabul görmüştür.
Aquapol kalite ve servis yönetimi alaninda başarılarından dolayi Managementsystem sertifikasını (EN ISO 9001) ve duvarı rutubetten arındırma alanında ÖNORM B 3355-1 standardlarına göre TÜV sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Aquapol cihazı rutubet konusunda kalite standartlarını fazlasıyla aşmış ve kendini ispatlamış bir teknolojidir.

Cihazın %100 başarı sağlaması sebebiyle birçok franchise firma kurulmuş ve cihaz tüm Avrupa’ya yayılmış bulunmaktadır.

Aquapol Türkiye Hakkımızda

Endüstriyel Teknik Ekipman ve Klimatizasyon Havalandırma Servisleri konularında faaliyet gösteren ekip üyeleri, yurtdışına yaptıkları iş gezileri sırasında Aquapol ile tanıştılar. Karşılıklı görüşmeler neticesinde 2016 yılında Aquapol Türkiye,  merkez ofisi İstanbul Gayrettepe ve depoları Tuzla İstanbul’da olmak üzere kurulmuştur. Türkiye’de rutubet sorununa çözüm olarak yepyeni bir vizyon katmış ve kesinlikle tek kalıcı çözüm yolu olmayı ispatlamaktadır.

Sektördeki  yalıtım malzemeleri ve kimyasal  maddelerle yapılan rutubet mücadelesinin uzun ömürlü olmadığını farketmiştir. Ayrıca bu işlemlerin ortalama 5 yılda bir tekrar gerektiğini, pahalı ve zorlu bir yöntem olduğunu fark eden AQUAPOL sektöre kalıcı sonuç, zahmetsiz uygulama ve ekonomik çözüm iddiası ile profesyonel bir giriş yapmıştır.

2017 yılında bayilik çalışmalarına hız vermesi ile değişik meslek kuruluşlarında (izolasyon ,yapı , mimarlık vb.) tanıtım faaliyetlerine başlamış olup , Tüyap’ta yer alan 40.yapı fuarınyla sektöre kendini tanıtma fırsatı yakalamıştır.

Servis

Türkiye genelinde montaj öncesi keşif hizmetinden, montaj aşamasına ve daha sonrasında periyodik takip programında yurtdışı Aquapol merkez tarafından eğitim görmüş uzman Aquapol teknisyenlerimiz yanınızdadır.

Image module
Image module
Image module
Image module